Boemi

Spoločnosť Cosmetica Bohemica vznikla v roku 1999 ako malá dieľňa zameraná na ručnú výrobu bylinných mydiel. Aktuálne sídli vo vlastnom výrobnom areály v Chrustenicích u Berouna a sortiment už obsahuje cez 100 položiek. Výrobky sa predávajú pod značkou BOEMI na českom trhu, v Poľsku, v Nemecku, v Japonsku v Rusku a na Slovensku.

Výrobky vyrába z najkvalitnejších dostupných surovín, ktoré sú čo najšetrnejšie k pokožke, zásadne nepoužíva lacné suroviny z „lacných východných destinácii“.
K zafarbeniu výrobkov používa potravinárske farbivá, napriek tomu, že sú na svetle menej stabilné a časom blednú. Výrobky nie sú a nikdy neboli testované na zvieratách.

Výroba je zväčša založená na ručnej práci, čo dodáva produktom vlastný štýl a na prvý pohľad ich odlišuje od bežnej spotrebnej kozmetiky. Ručné spracovanie u mydiel znamená, že sa mydlo naozaj ručne mieša, ručne nalieva do foriem a krája nožom, takže každý kus je naozaj originálom. V mydlách nie sú použité žiadne konzervačné látky ani stabilizátory a vôňa mydiel je dosiahnutá kombináciou silíc a vonných olejov s vysokým obsahom silíc.