Cannaderm

Špeciálna konopná kozmetika značky Cannaderm existuje úspešne už od roku 2002, kedy ju na český trh zaviedla firma CANNABIS Pharma – derm, s.r.o. zaoberajúca sa vývojom, výrobou a predajom kvalitnej špeciálnej kozmetiky a potravinových doplnkov využívajúcich liečivý efekt konope. V rámci ČR patrí tejto spoločnosti prvenstvo vo využití konopného oleja v receptúrach špeciálnej kozmetiky. Výrazne taktiež prispela ku zmene spoločenského vnímania konope.

V súlade s platnými zákonmi ČR sa z konope pre výrobu využíva výhradne konopné semienko zo schválených odrod konope siateho (tzv. technické alebo priemyselné konope). Olej sa lisuje zo semienka za studena a v ochrannej atmosfére, aby boli zachované všetky jeho bioaktívne zložky. Vzniká tak čistý (ľudovo panenský) konopný olej. Obsah liečivého konope v každom produkte garantuje špeciálna pečať. Logo Patentovo chránené nesú tie produkty Cannadem, ktoré v receptúre obsahujú synergicky pôsobiacu kombináciu bio konopného oleja a výťažku z ihličia jedle sibírskej. Od roku 2011 je na väčšine produktov Cannaderm umiestnené logo CPK – CERTIFIKOVANÁ PRÍRODNÁ KOZMETIKA, či nadstavbové logo CPK bio. Tieto známky garantujú ekologicky šetrnú výrobu, obaly i prírodný pôvod surovín používaných pre výrobu kozmetiky Cannaderm.

Portfólio značky Cannaderm je veľmi široké. V ucelených produktových radách ponúka spotrebiteľom komplexné riešenie ich zdravotných starostí, či špecifík určitých typov kože. Medzi najznámejšie patrí napríklad program Cannadent určený na opary, afty a citlivé ďasna, ďalej programy Atopos a Regenerácia vhodné pre osoby trpiace atopickým ekzémom, lupienkou, program Robátko špecializuje sa na pokožku detí, ďalej kozmetická starostlivosť Natura, atď.